Select Page

هاشمی رفسنجانی:سید حسن خمینی نابغه است

هاشمی رفسنجانی:سید حسن خمینی نابغه است
هاشمی رفسنجانی گفت: حاج‌حسن‌آقا شخصیتی عاقل، عالم و جامع در کشور هستند. حسن آقا در خیلی از امور صاحب‌نظرند. واقعا نابغه است

به گزارش میدان72, کانال تلگرامی هاشمی رفسنجانی بخش‌هایی از مصاحبه نوروزی وی را با سالنامه آرمان منتشر کرد: مدت‌هاست دلم نمی‌خواهد رئیس شوم، در ماجرای انتخاب آیت‌... مهدوی کنی، جامعه نمی‌داند که چند ماه دنبال ایشان بودیم تا بپذیرند  که حالت جدیدی در خبرگان ایجاد شود.

- حاج‌حسن‌آقا شخصیتی عاقل، عالم و جامع در کشور هستند. حسن آقا در خیلی از امور صاحب‌نظرند. واقعا نابغه است.

- ردصلاحیت‌ها در سراسر کشور و اوج آن در تهران بود. به ضرر حاج حسن آقا نشده است. بر محبوبیت ایشان افزودند، محبوبیتی که با مظلومیت همراه است.

- در یک مکالمه طولانی با رهبری صحبت کرده بودم. تاثیراتی هم گذاشته بودند که در آخر یک نفر همه کارها را خراب کرد.
 
- هر دولتی بقا و دوامش به عملکرد خودش بستگی دارد می‌دانید که مردم به خاطر کاری که این دولت مخصوصا در پرونده هسته‌ای کرد، دوباره انتخاب می‌کنند.

- (در جواب به سوال اگر آقایان یزدی و مصباح را ببینید، چه می‌گویید؟) به فرهنگ ایرانی و اسلامی سلام و احوال‌پرسی می‌کنیم. قهر که نیستیم.

- فعلا من بنای رفتن( به نماز جمعه) ندارم و آنها هم دلشان نمی‌خواهد که من بروم. چون می‌دانند که اگر قرار باشد من به عنوان خطیب به نماز جمعه بروم و انبوه مردم در آن هفته بیایند و در هفته‌های بعد نیایند، خوب نیست. گویا در بین خودشان همین دلیل را گفتند، بارها دلیل نیامدنم را گفتم.

- مردم دموکراسی می‌خواهند. جوانان استبداد، زورگویی و تحمیل عقاید را نمی‌پذیرند.

- شعار ما اهل کوفه نیستیم پشتوانه تاریخی ندارد. یک بار در نماز جمعه توضیح دادم که کوفه یکی از بهترین شهرهای اسلامی بود.

- مهدی- مثل همه زندانی‌ها دارد تحمل می‌کند. البته فرصتی پیدا کرده که بتواند عقب‌افتادگی‌های تحصیلی‌اش را جبران کند.

- مهدی -دو سه بیماری دارد. در جنگ شیمیایی شده بود که پزشکان گفتند« 9 درصد ریه‌اش سیاه است» که گاهی سرفه‌های خشن می‌کند.

- ما اعلام کردیم و حتی خواستیم که تمام دادگاه (مهدی) پخش شود.

- اشتباه ما این است که اولا صداوسیمای ما واقعیت‌ها را گاه سانسور می‌کند و ثانیا با حرام دانستن ماهواره، مردم پنهانی به آن سمت می‌روند.

منبع:خبرگزاری دانشجو

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
مکتب انسان سازی

قرآن کتاب انسان‌سازی است، مکتب اسلام مکتبِ انسان‌سازی است، انسان به همه ابعاد. نه فقط یک انسان مادی می‌خواهد درست بکند، یک انسان الهی می‌خواهد درست بکند؛ همه ابعاد انسان مورد نظرش هست. در این امور اصلاً سایر قواعد و قوانین که در دنیای ما هست آنطور مسائل طرح نیست. هرکس هر جور می‌خواهد تربیت بشود؛ توی بازار نرود عربده بکشد - این را جلویش را می‌گیرند - توی منزلش هر غلطی می‌خواهد بکند! خلوت را کار ندارد که در خلوت چه کرد. به شما چه! اسلام خلوت و جَلْوَت ندارد. خودت تنها باشی تحت مراقبت هستی، یک نفر همراهت باشد باز همین طور تا آخر.

صحیفه امام خمینی - جلد ۶ - صفحه ۴۳
دیدگاه شما ؟
سرمقاله
آخرین اخبار