Select Page

هاشمی رفسنجانی:سید حسن خمینی نابغه است

هاشمی رفسنجانی:سید حسن خمینی نابغه است
هاشمی رفسنجانی گفت: حاج‌حسن‌آقا شخصیتی عاقل، عالم و جامع در کشور هستند. حسن آقا در خیلی از امور صاحب‌نظرند. واقعا نابغه است

به گزارش میدان72, کانال تلگرامی هاشمی رفسنجانی بخش‌هایی از مصاحبه نوروزی وی را با سالنامه آرمان منتشر کرد: مدت‌هاست دلم نمی‌خواهد رئیس شوم، در ماجرای انتخاب آیت‌... مهدوی کنی، جامعه نمی‌داند که چند ماه دنبال ایشان بودیم تا بپذیرند  که حالت جدیدی در خبرگان ایجاد شود.

- حاج‌حسن‌آقا شخصیتی عاقل، عالم و جامع در کشور هستند. حسن آقا در خیلی از امور صاحب‌نظرند. واقعا نابغه است.

- ردصلاحیت‌ها در سراسر کشور و اوج آن در تهران بود. به ضرر حاج حسن آقا نشده است. بر محبوبیت ایشان افزودند، محبوبیتی که با مظلومیت همراه است.

- در یک مکالمه طولانی با رهبری صحبت کرده بودم. تاثیراتی هم گذاشته بودند که در آخر یک نفر همه کارها را خراب کرد.
 
- هر دولتی بقا و دوامش به عملکرد خودش بستگی دارد می‌دانید که مردم به خاطر کاری که این دولت مخصوصا در پرونده هسته‌ای کرد، دوباره انتخاب می‌کنند.

- (در جواب به سوال اگر آقایان یزدی و مصباح را ببینید، چه می‌گویید؟) به فرهنگ ایرانی و اسلامی سلام و احوال‌پرسی می‌کنیم. قهر که نیستیم.

- فعلا من بنای رفتن( به نماز جمعه) ندارم و آنها هم دلشان نمی‌خواهد که من بروم. چون می‌دانند که اگر قرار باشد من به عنوان خطیب به نماز جمعه بروم و انبوه مردم در آن هفته بیایند و در هفته‌های بعد نیایند، خوب نیست. گویا در بین خودشان همین دلیل را گفتند، بارها دلیل نیامدنم را گفتم.

- مردم دموکراسی می‌خواهند. جوانان استبداد، زورگویی و تحمیل عقاید را نمی‌پذیرند.

- شعار ما اهل کوفه نیستیم پشتوانه تاریخی ندارد. یک بار در نماز جمعه توضیح دادم که کوفه یکی از بهترین شهرهای اسلامی بود.

- مهدی- مثل همه زندانی‌ها دارد تحمل می‌کند. البته فرصتی پیدا کرده که بتواند عقب‌افتادگی‌های تحصیلی‌اش را جبران کند.

- مهدی -دو سه بیماری دارد. در جنگ شیمیایی شده بود که پزشکان گفتند« 9 درصد ریه‌اش سیاه است» که گاهی سرفه‌های خشن می‌کند.

- ما اعلام کردیم و حتی خواستیم که تمام دادگاه (مهدی) پخش شود.

- اشتباه ما این است که اولا صداوسیمای ما واقعیت‌ها را گاه سانسور می‌کند و ثانیا با حرام دانستن ماهواره، مردم پنهانی به آن سمت می‌روند.

منبع:خبرگزاری دانشجو

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
تا نابودی تمام جهانخواران از پای نخواهیم نشست

من به تمام دنیا با قاطعیت اعلام می‌کنم که اگر جهانخواران بخواهند در مقابلِ دین ما بایستند، ما در مقابل همه دنیای آنان خواهیم ایستاد و تا نابودی تمام آنان از پای نخواهیم نشست، یا همه آزاد می‌شویم و یا به آزادی بزرگتری که شهادت است می‌رسیم و همان گونه که در تنهایی و غربت و بدون کمک و رضایت احدی از کشورها و سازمانها و تشکیلات جهانی، انقلاب را به پیروزی رساندیم، و همان گونه که در جنگ نیز مظلومانه‌تر از انقلاب جنگیدیم و بدون کمک حتی یک کشور خارجی متجاوزان را شکست دادیم، به یاری خدا باقیمانده راه پر نشیب و فراز رابا اتکای به خدا، تنها خواهیم پیمود و به وظیفه خویش عمل خواهیم کرد، یا دست یکدیگر را در شادی پیروزی جهان اسلام در کل گیتی می‌فشاریم و یا همه به حیات ابدی و شهادت روی می‌آوریم و از مرگِ شرافتمندانه استقبال می‌کنیم ولی در هر حال پیروزی و موفقیت با ما است و دعا را هم فراموش نمی‌کنیم.

صحیفه امام خمینی - جلد ۲۰ - صفحه ۳۲۷
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار