Select Page

جنگ رسانه‌ای سی‌ان‌ان علیه ایران، سوریه و روسیه

جنگ رسانه‌ای سی‌ان‌ان علیه ایران، سوریه و روسیه
شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی با اشاره به تصمیم اخیر مسکو در خارج کردن نیروهایش از سوریه، ادعاهایی مبنی بر احتمال فشار روسیه بر رئیس‌جمهور سوریه مطرح کرده است.

به گزارش میدان72, در حالی که مذاکرات ژنو درباره بحران سوریه در جریان است، شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان با براه انداختن جنگ رسانه‌ای علیه دمشق، مسکو و تهران، ادعاهایی درباره مواضع روسیه در قبال سوریه مطرح کرده است.
امروز چهارشنبه نماینده سوریه در مذاکرات بین‌المللی در ژنو گفت: «خروج بخشی از نیروهای روسیه، تصمیمی بود که مشترکا توسط رئیس‌جمهور پوتین و رئیس‌جمهور اسد اتخاذ شد. روسیه، متحد و دوست ما، با تصمیم مشترک دو رئیس‌جمهور وارد سوریه شد و خروج، کاهش یا استقرار مجدد نیروهای روس نیز با تصمیم مشترک دو کشور صورت می‌گیرد.»
شبکه سی‌ان‌ان در ابتدای این گزارش نوشت:‌ «ریک فرانکُنا» تحلیلگر مسائل نظامی در شبکه سی‌ان‌ان می‌گوید مداخله روسیه اسد را در قیاس با گروه‌های شورشی، در موقعیت چانه‌زنی قویتری قرار داد.
سی‌ان‌ان می‌نویسد: «تحلیلگران فکر می‌کنند، برای (ولادیمیر) پوتین این موضوع که چه کسی در قدرت است، در برابر تضمین حضور روسیه در سوریه از اهمیت کمتری برخوردار است و این امکان وجود دارد که پوتین از متحدش اسد بخواهد، یک راه‌حل- مثلا پناهندگی در ایران - را به خاطر مذاکرات بپذیرد».
«ریک فرانکُنا» تحلیلگر سی‌ان‌ان در این باره مدعی شد:‌ «شاید آن‌ها به او (بشار اسد) در این مذاکرات برای کناره‌گیری فشار بیاورند. او (ولادیمیر پوتین) قصد ندارد خود را به خاطر اسد قربانی کند».
این ادعاها در حالی مطرح شده که دفتر ریاست جمهوری روسیه در بیانیه‌ای درباره خروج برخی از نیروهای روس اعلام کرده بود که این اقدام به دنبال توافق دمشق و مسکو انجام می‌گیرد.

منبع:فارس

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
ارزش انسانی انسان به مقام نیست

و من باز هم به آقایان عرض می‌کنم که توجه بکنید که مقام، شما را نگیرد. ارزش انسانی انسان به مقام نیست، به این نیست که من نخست وزیرم، من رئیس جمهورم، من رئیس مجلسم، من وکیل مجلسم؛ اینها ارزش نیست. ارزش انسان به این است که توجه بکند که چه باید در مقابل خدای تبارک و بندگان خدای تبارک و تعالی بکند، چه تکلیفی انسان دارد در مقابل خدا و در مقابل بندگان خدا که از خدا هستند؛ این ارزش است.
مادامی که شما این ارزش را حفظ بکنید، ارزش اسلامی و انسانی را حفظ کرده‌اید. و اگر از این، انحراف حاصل بشود، شما هر مقامی پیدا کنید؛ در علم بشوید بالاترین علما، در زهد هم هرچه می‌شوید، بشوید، اما ارزش را از دست داده باشید، شما نه پیش خدا دیگر ارزش دارید، نه پیش خلق خدا. باید فکر این معنا [را] بکنید که خدمت کنید به کشور، خدمت کنید به ملت که بعد از خود شما مثل مرحوم رجایی که مردم این‌طور برایش به سر و سینه می‌زنند، مردم شهادت فعلی و عملی بدهند بر اینکه شما خوبید تا خدای تبارک و تعالی در محضرش شما را قبول کند؛ این شهادت فعلی است بر اینکه این آدم مقبول است و خدای تبارک و تعالی همین‌طور قبول می‌کند و اگر گناهی هم داشته باشید، به همین می‌گذرد خدای‌ تبارک و تعالی.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱۶ - صفحه ۴۵۰
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار