Select Page

جنگ رسانه‌ای سی‌ان‌ان علیه ایران، سوریه و روسیه

جنگ رسانه‌ای سی‌ان‌ان علیه ایران، سوریه و روسیه
شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی با اشاره به تصمیم اخیر مسکو در خارج کردن نیروهایش از سوریه، ادعاهایی مبنی بر احتمال فشار روسیه بر رئیس‌جمهور سوریه مطرح کرده است.

به گزارش میدان72, در حالی که مذاکرات ژنو درباره بحران سوریه در جریان است، شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان با براه انداختن جنگ رسانه‌ای علیه دمشق، مسکو و تهران، ادعاهایی درباره مواضع روسیه در قبال سوریه مطرح کرده است.
امروز چهارشنبه نماینده سوریه در مذاکرات بین‌المللی در ژنو گفت: «خروج بخشی از نیروهای روسیه، تصمیمی بود که مشترکا توسط رئیس‌جمهور پوتین و رئیس‌جمهور اسد اتخاذ شد. روسیه، متحد و دوست ما، با تصمیم مشترک دو رئیس‌جمهور وارد سوریه شد و خروج، کاهش یا استقرار مجدد نیروهای روس نیز با تصمیم مشترک دو کشور صورت می‌گیرد.»
شبکه سی‌ان‌ان در ابتدای این گزارش نوشت:‌ «ریک فرانکُنا» تحلیلگر مسائل نظامی در شبکه سی‌ان‌ان می‌گوید مداخله روسیه اسد را در قیاس با گروه‌های شورشی، در موقعیت چانه‌زنی قویتری قرار داد.
سی‌ان‌ان می‌نویسد: «تحلیلگران فکر می‌کنند، برای (ولادیمیر) پوتین این موضوع که چه کسی در قدرت است، در برابر تضمین حضور روسیه در سوریه از اهمیت کمتری برخوردار است و این امکان وجود دارد که پوتین از متحدش اسد بخواهد، یک راه‌حل- مثلا پناهندگی در ایران - را به خاطر مذاکرات بپذیرد».
«ریک فرانکُنا» تحلیلگر سی‌ان‌ان در این باره مدعی شد:‌ «شاید آن‌ها به او (بشار اسد) در این مذاکرات برای کناره‌گیری فشار بیاورند. او (ولادیمیر پوتین) قصد ندارد خود را به خاطر اسد قربانی کند».
این ادعاها در حالی مطرح شده که دفتر ریاست جمهوری روسیه در بیانیه‌ای درباره خروج برخی از نیروهای روس اعلام کرده بود که این اقدام به دنبال توافق دمشق و مسکو انجام می‌گیرد.

منبع:فارس

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
اگر بخواهیم انقلاب را صادر کنیم

انقلاب ما متکی به معنویات و خداست و آنهایی که با ما موافقند کسانی هستند که با خط توحیدی موافقند. ما باید خط معنویتی را که برای آن انقلاب کردیم فراموش نکنیم؛ همان خط معنویتی که با تمام بی‌عرضگی‌هایی که در تبلیغ نمودیم، باز مردم دنیا متوجه انقلابمان شدند. و این خط معنویت است که زورگویان با آن مخالفند.
متوجه باشید که در هر جا زورمندان و دولت ها با ما مخالف باشند، ملت ها با ما موافقند. باید اساس را مردم و فکر مردم قرار داد و باید به فکر مردم بود، نه دولت ها؛ زیرا مردم و توده‌ها با حق موافقند؛ چون زیر بار ستم بوده‌اند و نمی‌خواهند تحت سلطه امریکا و شوروی باشند.
اگر بخواهیم انقلاب را صادر کنیم، باید کاری کنیم که مردم خودشان حکومت را به دست گیرند تا مردم به اصطلاح طبقه سه روی کار بیایند.
تنها در سفرهای غیر رسمی است که درست می‌توانید با مردم عادی کوچه و بازار تماس بگیرید و آنها را روشن کنید. بودن شما، که یال و کوپال ندارید، در میان مردم، هم جالبتر است و هم شما بهتر می‌توانید تبلیغ کنید. امروز مملکت مال خودتان است و امیدوارم با همت یکدیگر، محفوظ بماند.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱۵ - صفحه ۳۰۷
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار