Select Page

بیزینس اسنایدر:زنگنه مقصر اصلی کاهش دوباره قیمت نفت است

بیزینس اسنایدر:زنگنه مقصر اصلی کاهش دوباره  قیمت نفت است
بیزینس اینسایدر از برجسته ترین وب سایت های خبری امریکا در حوزه اقتصاد، بیژن زنگنه را عامل اصلی کاهش دوباره قیمت نفت در بازارهای جهانی دانست.

به گزارش میدان72, بیزینس اینسایدر از برجسته ترین وب سایت های خبری امریکا در حوزه اقتصاد، بیژن زنگنه را عامل اصلی کاهش دوباره قیمت نفت در بازارهای جهانی دانست.
 
این وب سایت در تحلیلی نوشت؛ در حالیکه پس از ائتلاف روسیه، ونزوئلا، عربستان و قطر منجر برای فریز (ثابت نگه داشتن میزان تولید) نفتی منجر به افزایش قیمت نفت تا بیش از 39 دلار گردید؛ اظهارات ژنرال نفتی دولت روحانی در روز گذشته منجر شد تا امروز قیمت نفت به 37.7 دلار کاهش یابد.
 
این کاهش شامل حال نفت برنت دریای شمال نیز گردید و قیمت آن را از 41 دلار به پایینتر از 39.5 دلار کشاند و تمام امید این ائتلاف برای رساندن نفت به قیمت واقعی خود را به یأس تبدیل کرد.

منبع:خبرگزاری دانشجو

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
دل کندن از غیر و بستن به خدا

تمام مفاسدی که در عالم واقع می‌شود از این توجه به خود است در مقابل توجه به خدا. تمام کمالاتی که برای اولیای خدا و انبیای خدا حاصل شده است از این دل کندن از غیر و بستن به اوست؛ و علامات این مسائل در اعمال ماها ظاهر می‌شود. علاوه بر اینکه، ما مسئولیت خودمان را، مسئولیت شخصی داریم، مسئولیت نوعی هم به عهده ماست، مسئولیت ملت هم به عهده ماست. همان طوری که سوره «هود» به پیغمبر فرموده است که فَاسْتَقِمْ کَما امْرِتَ وَ مَنْ تابَ مَعَکَ، به شما هم می‌گوید که استقامت کنید و از استقامت خودتان مردم را مستقیم کنید. اگر مردم از ما خطا ببینند، و اگر چنانچه انصراف پیدا کنند از روحانیت برای خطاهای بعض از ما، مسئولیت، مسئولیت شخصی نیست، مسئولیت اسلامی است، مسئولیت عمومی است.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱۷ - صفحه ۴۹۴
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار