Select Page

پوتین: ما اوضاع سوریه را از ریشه تغییر دادیم

پوتین: ما اوضاع سوریه را از ریشه تغییر دادیم
رئیس جمهور روسیه تصریح کرد که این کشور با عملیات نظامی خود در سوریه اوضاع در این کشور را از ریشه تغییر داد و مانع گسترش تروریسم در این کشور شد.

به گزارش میدان72, به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در مراسم تقدیر از فرماندهان و نیروهای روسی که از سوریه بازگشتند، گفت: ما با عملیات خود در سوریه مسیر قاچاق نفت را بر تروریست‌ها بستیم و به درخواست دولت سوریه وارد مداخله دراین کشور شدیم. ما اوضاع در روسیه را به صورت ریشه‌ای تغییر دادیم و مانع گسترش تروریسم در این کشور شدیم.

وی افزود: ما به نیروهای ارتش سوریه برای پیروزی در میدان کمک کردیم و همچنان نیز برای پیگیری اجرای آتش‌بس و تلاش برای حل سیاسی بحران در این کشور ادامه می‌دهیم. من باید بگویم که براساس قوانین بین المللی کسی نباید حریم هوایی کشوری دارای حاکمیت مثل سوریه را نقض کند. تصمیم عقب نشینی جزئی نیروهای روسی از سوریه با هماهنگی بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور صورت گرفت.

پوتین تأکید کرد: روسیه همچنان به حمایت خود از دولت سوریه ادامه می‌دهد این کمک شامل کمک مالی و تسلیحاتی، آموزش نیروهای سوری، کمک اطلاعاتی و کمک مستقیم مثل استفاده از جنگنده‌های خود در سوریه است.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: من موضع بشار اسد و اخلاص وی برای مذاکرات و حل سیاسی بحران را می ستایم.

وی افزود: نیروهای باقیمانده ما در سوریه برای انجام مأموریت‌های نظامی کافی هستند. سامانه اس400 روسیه همچنان در سوریه باقی خواهد ماند و کمک به ارتش این کشور برای بازپس‌گیری بقیه مناطق نیز ادامه دارد. ما از تمامی گروه‌های ملی برای مبارزه با تروریسم در سوریه حمایت به عمل می‌آوریم.

پوتین گفت: شهر تدمر که میراث تاریخی سوریه است به زودی با کمک جنگنده‌های روسیه بازپس گرفته خواهد شد. ما در صورت ضرورت می‌توانیم نیروهای خود را برای ساعات محدودی در این منطقه مستقر کنیم. نیروهای ما هر زمان که لازم باشد می‌توانند به سوریه بازگردند.

وی گفت: ما برای برقراری صلح در سوریه جهت رهایی مردم این کشور از تهدیدات تروریستی و بازسازی سوریه تلاش خواهیم کرد.

پوتین خطاب به نیروها و فرماندهان روسی که از سوریه بازگشته اند، گفت: شما ثابت کردید که نیروهای ما قادرند مأموریت‌های بسیار سخت را در هر زمانی که بخواهند انجام دهند. تمامی مأموریت‌های ما در سوریه به صورت دقیق و در زمان مشخص انجام شد و این نشان دهنده توانایی نیروهای ماست. ما می‌توانیم از مهارت‌هایی که در سوریه و استفاده از سلاح‌های مختلف کسب کرده‌ایم برای ساخت نوع جدیدی از سلاح استفاده کنیم.
منبع: ایسنا

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
اگر بخواهیم انقلاب را صادر کنیم

انقلاب ما متکی به معنویات و خداست و آنهایی که با ما موافقند کسانی هستند که با خط توحیدی موافقند. ما باید خط معنویتی را که برای آن انقلاب کردیم فراموش نکنیم؛ همان خط معنویتی که با تمام بی‌عرضگی‌هایی که در تبلیغ نمودیم، باز مردم دنیا متوجه انقلابمان شدند. و این خط معنویت است که زورگویان با آن مخالفند.
متوجه باشید که در هر جا زورمندان و دولت ها با ما مخالف باشند، ملت ها با ما موافقند. باید اساس را مردم و فکر مردم قرار داد و باید به فکر مردم بود، نه دولت ها؛ زیرا مردم و توده‌ها با حق موافقند؛ چون زیر بار ستم بوده‌اند و نمی‌خواهند تحت سلطه امریکا و شوروی باشند.
اگر بخواهیم انقلاب را صادر کنیم، باید کاری کنیم که مردم خودشان حکومت را به دست گیرند تا مردم به اصطلاح طبقه سه روی کار بیایند.
تنها در سفرهای غیر رسمی است که درست می‌توانید با مردم عادی کوچه و بازار تماس بگیرید و آنها را روشن کنید. بودن شما، که یال و کوپال ندارید، در میان مردم، هم جالبتر است و هم شما بهتر می‌توانید تبلیغ کنید. امروز مملکت مال خودتان است و امیدوارم با همت یکدیگر، محفوظ بماند.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱۵ - صفحه ۳۰۷
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار