Select Page

رشد ۱۲درصدی سفرهای نوروز در آغاز تعطیلات

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه بر اساس آمارها سفرهای نوروزی بین ۸ تا ۱۲ درصد رشد داشته است، نسبت به برخی مشکلات در پایان تعطیلات ابراز نگرانی کرد و گفت: نوروزبانان بی‌نوروز ایام تعطیلات خود را مصروف خدمت‌رسانی به ۸۰میلیون هموطن می‌کنند.

به گزارش مستبین به نقل از تسنیم، مسعود سلطانی‌فر در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور رؤسا و نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد در محل معاونت گردشگری برگزار شد، از دستگاه‌های اجرایی به‌جهت خدمات، تلاش‌ها و هماهنگی‌ها، بسیج و تمرکز امکانات برای خدمت رسانی به مردم تقدیر کرد.

وی افزود: دستگاه‌های عضو ستاد به‌عنوان نوروزبانان بی‌نوروز ایام تعطیلات خود را مصروف خدمت رسانی به 80 میلیون هموطن می‌کنند تا ایرانیان داخل و حتی ایرانیان خارج از کشور، نوروز خوب و پرنشاطی داشته باشند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: پیشاپیش سال جدید را به تمامی هموطنان در سراسر کشور تبریک می‌گویم و سالی توأم با موفقیت و پیروزی برای همگان آرزو دارم.

وی تصریح کرد: نوروزبانان بی‌نوروز و مجموعه دستگاه‌های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر امسال با استفاده از تجربیات 2 سال گذشته، تعامل و همگرایی بیشتری در ارائه سرویس و خدمات رسانی به هموطنان دارند.

به گزارش میراث فرهنگی، سلطانی‌فر با اشاره به اینکه ایام نوروز پرحجم‌ترین زمان سفرهای داخلی است، تصریح کرد: در این دوره 17روزه که مردم پس از دو فصل کاری برای گذراندن اوقات فراغت، سفر می‌کنند، این حجم سفرها با امکانات و زیرساخت‌های موجود در کشور متناسب نیست و هنر ما این است که با بسیج و همکاری بیشتر، منشأ خدمات گسترده‌تری برای مردم باشیم.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: براساس آماری که تاکنون توسط دستگاه‌های عضو ستاد ارائه شده است، سفرهای نوروزی بین 8 تا 12 درصد رشد داشته است و در صورتی که این درصد رشد ادامه داشته باشد، ممکن است در روزهای پایانی تعطیلات مشکلاتی ایجاد شود که با توجه به این حجم سفر، تمامی دستگاه‌ها باید آمادگی کاملی برای روزهای پایانی داشته باشند.

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
اسارت در هواهای پست نفسانی و حیوانی

اگر بخواهید بی‌خوف و هراس در مقابل باطل بایستید و از حق دفاع کنید و ابرقدرتان و سلاح های پیشرفته آنان و شیاطین و توطئه‌های آنان در روح شما اثر نگذارد و شما را از میدان به در نکند، خود را به ساده زیستن عادت دهید و از تعلق قلب به مال و منال و جاه و مقام بپرهیزید.
مردان بزرگ که خدمت های بزرگ برای ملت های خود کرده‌اند اکثر ساده زیست و بی‌علاقه به زخارف دنیا بوده‌اند.
آنها که اسیر هواهای پست نفسانی و حیوانی بوده و هستند برای حفظ یا رسیدن به آن تن به هر ذلت و خواری می‌دهند؛ و در مقابل زور و قدرت های شیطانی خاضع، و نسبت به توده‌های ضعیف ستمکار و زورگو هستند. ولی وارستگان به خلاف آنانند.
با زندگانی اشرافی و مصرفی نمی‌توان ارزش های انسانی – اسلامی را حفظ کرد. امروز هم قشر فعال در جبهه‌ها و پشت جبهه‌ها همان طبقات محروم ساده زیست هستند و در بین آنان از آن وابستگان و دلبستگان به علایق دنیا اثری نمی‌بینید.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱۸ - صفحه ۴۷۱
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار