Select Page

امام جمعه شیراز خطاب به روحانی: برد-برد شما تبدیل به خسارت شده چه انتظاری دارید که تمایلی به اجرای برجام های بعدی باشد

امام جمعه شیراز خطاب به روحانی: برد-برد شما تبدیل به خسارت شده چه انتظاری دارید که تمایلی به اجرای برجام های بعدی باشد
ما تا چه زمانی می توانیم با آمریکا کج دار و مریض طی کنیم و با وعده های آمریکا سرگرم بشویم؟!

به گزارش مستبین، رئیس جمهور در سخنان خود برجام ۲ را به ملت وعده داد، آچه که عقل حکم می کند آن است که شما فعلا آنچه را که برجام(۱) نامیده اید را به سرانجام برسانید، اگر نتیجه گرفتید و مردم این نتیجه را لمس کردند، بعد سراغ برجام۲ بروید. ولی وقتی هنوز در برجام۱ مانده اید و برد-برد شما تبدیل شده به خسارت چه انتظاری دارید که تمایلی به اجرای برجام های بعدی باشد.

به گزارش  عصر ایران، اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی فتن، ضمن تاکید بر انقلابی ماندن ارکان نظام، اظهار داشت: تدام انقلابی بودن نظام در گرو انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن ارکان نظام است.

انقلابی بودن ارکان نظام به معنای آن است که خود نظام انقلابی بماند؛ زیرا سیاست گذاری و اجرای امور دست این رکن ها می باشد، بنابراین اگر ارکان نظام از انقلابی بودن فاصله بگیرد، متاسفانه شاهد آن خواهیم بود که نظام هم از انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن دور خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در پاسخ به این سوال "آیا انقلابی بودن با ارتباط با آمریکا و ایادی استکبار قابل جمع شدن است؟” گفت: طبیعتا قابل جمع شدن نیست، زیرا استکبار و ایادی استکبار تمامیت خواه و انحصار طلب اند و همه چیز را برای خودشان می خواهند آنها بر این باورند که دنیا باید در خدمت ما باشد؛ مثل ما فکر کنند، مثل ما بیاندیشند، مثل ما بپوشند و هر چه گفتیم و خواستیم عمل کنند و تمام منابع طبیعی و غیر طبیعی خود را در اختیار ما قرار دهند؛ اینان خواسته های آمریکا و ایادی استکبار است. بنابراین انقلابی بودن با ارتباط با آمریکا امکان پذیر نیست زیرا کسی که حافظ منافع و اموال خود است قطعا نمی تواند با دزد کنار بیاید بلکه با آن مقابله می کند. آمریکا می گوید همه چیز، حتی هویت شما باید مال من باشد؛ که این خفت با ذات هر انسان آزاده و مستقلی تناقض دارد. بنابراین ارتباط با آمریکا به هیچ شکلی با روحیه آزادگی و انقلابی ما سازگار و هماهنگ نیست.

آمریکا به آنچه که از ما می گیرد اکتفا نمی کند، بلکه از آن پله کانی بوجود می آورد و خواسته های خود را یک به یک مطرح کرده تا موقعی که ملت ما را از هویت اصلی خود، دور سازد.

امام جمعه شیراز درباره خلف وعده های آمریکا در پسابرجام گفت: دولت و مجلس و به خصوص مجلس باید ضرب الاجلی تعیین کنند که مثلا تا فلان تاریخ باید تحریم های بانکی بصورت کامل برداشته شود در غیر اینصورت ما آن را نقض برجام تلقی می کنیم. مستندات را هم به سازمان ملل اعلام کرده و آمریکا را ناقض برجام معرفی میکنیم تا بتوانیم برنامه های خود را به روال سابق بازگردانیم. ما تا چه زمانی می توانیم با آمریکا کج دار و مریز طی کنیم و با وعده های آمریکا سرگرم بشویم؟!

 

منبع: خبر انلاین

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
مسئله، مسئله یک حکومت نیست

حفظ اسلام از حفظ احکام اسلام بالاتر است؛ اساس اسلام اول است، دنبال او اساس احکام اسلام است. و بر همه ما، بر همه شما به مقداری که قدرت داشته باشیم، به مقداری که توانایی داشته باشیم واجب است که جدیت کنیم در اینکه این دفاع مقدس را ما به‌طور شایسته عمل بکنیم. شما در جبهه‌ها هیچ نگذارید آرامش پیدا کند دشمن، اگر بگذارید آرامش پیدا کند می‌رود و تجهیز زیادتر می‌کند و شمارا به زحمت می‌اندازد. باید نگذارید که او یک شب از اضطراب بیرون بیاید، الآن در اضطراب هستند، نگذارید که آنها از اضطراب بیرون بیایند. و ثانیاً، همه ملت ایران باید در این امر شرکت داشته باشند. مسئله، مسئله یک حکومت نیست، مسئله، مسئله یک جنبه نیست، مسئله، مسئله اسلام است. مسئله اسلام؛ یعنی، بر زن و مرد این کشور واجب است که دفاع کنند، هرکس به اندازه‌ای که تواند باید دفاع بکند و این دفاع را باید تعقیب بکنیم تا ان شاء الله، به پیروزیهایی که خدای تبارک و تعالی می‌خواهد، برسیم.

صحیفه امام خمینی - جلد ۲۰ - صفحات ۷۶ تا ۸۱
دیدگاه شما ؟
سرمقاله
آخرین اخبار