Select Page

امام جمعه شیراز خطاب به روحانی: برد-برد شما تبدیل به خسارت شده چه انتظاری دارید که تمایلی به اجرای برجام های بعدی باشد

امام جمعه شیراز خطاب به روحانی: برد-برد شما تبدیل به خسارت شده چه انتظاری دارید که تمایلی به اجرای برجام های بعدی باشد
ما تا چه زمانی می توانیم با آمریکا کج دار و مریض طی کنیم و با وعده های آمریکا سرگرم بشویم؟!

به گزارش مستبین، رئیس جمهور در سخنان خود برجام ۲ را به ملت وعده داد، آچه که عقل حکم می کند آن است که شما فعلا آنچه را که برجام(۱) نامیده اید را به سرانجام برسانید، اگر نتیجه گرفتید و مردم این نتیجه را لمس کردند، بعد سراغ برجام۲ بروید. ولی وقتی هنوز در برجام۱ مانده اید و برد-برد شما تبدیل شده به خسارت چه انتظاری دارید که تمایلی به اجرای برجام های بعدی باشد.

به گزارش  عصر ایران، اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی فتن، ضمن تاکید بر انقلابی ماندن ارکان نظام، اظهار داشت: تدام انقلابی بودن نظام در گرو انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن ارکان نظام است.

انقلابی بودن ارکان نظام به معنای آن است که خود نظام انقلابی بماند؛ زیرا سیاست گذاری و اجرای امور دست این رکن ها می باشد، بنابراین اگر ارکان نظام از انقلابی بودن فاصله بگیرد، متاسفانه شاهد آن خواهیم بود که نظام هم از انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن دور خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در پاسخ به این سوال "آیا انقلابی بودن با ارتباط با آمریکا و ایادی استکبار قابل جمع شدن است؟” گفت: طبیعتا قابل جمع شدن نیست، زیرا استکبار و ایادی استکبار تمامیت خواه و انحصار طلب اند و همه چیز را برای خودشان می خواهند آنها بر این باورند که دنیا باید در خدمت ما باشد؛ مثل ما فکر کنند، مثل ما بیاندیشند، مثل ما بپوشند و هر چه گفتیم و خواستیم عمل کنند و تمام منابع طبیعی و غیر طبیعی خود را در اختیار ما قرار دهند؛ اینان خواسته های آمریکا و ایادی استکبار است. بنابراین انقلابی بودن با ارتباط با آمریکا امکان پذیر نیست زیرا کسی که حافظ منافع و اموال خود است قطعا نمی تواند با دزد کنار بیاید بلکه با آن مقابله می کند. آمریکا می گوید همه چیز، حتی هویت شما باید مال من باشد؛ که این خفت با ذات هر انسان آزاده و مستقلی تناقض دارد. بنابراین ارتباط با آمریکا به هیچ شکلی با روحیه آزادگی و انقلابی ما سازگار و هماهنگ نیست.

آمریکا به آنچه که از ما می گیرد اکتفا نمی کند، بلکه از آن پله کانی بوجود می آورد و خواسته های خود را یک به یک مطرح کرده تا موقعی که ملت ما را از هویت اصلی خود، دور سازد.

امام جمعه شیراز درباره خلف وعده های آمریکا در پسابرجام گفت: دولت و مجلس و به خصوص مجلس باید ضرب الاجلی تعیین کنند که مثلا تا فلان تاریخ باید تحریم های بانکی بصورت کامل برداشته شود در غیر اینصورت ما آن را نقض برجام تلقی می کنیم. مستندات را هم به سازمان ملل اعلام کرده و آمریکا را ناقض برجام معرفی میکنیم تا بتوانیم برنامه های خود را به روال سابق بازگردانیم. ما تا چه زمانی می توانیم با آمریکا کج دار و مریز طی کنیم و با وعده های آمریکا سرگرم بشویم؟!

 

منبع: خبر انلاین

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
ارزش انسانی انسان به مقام نیست

و من باز هم به آقایان عرض می‌کنم که توجه بکنید که مقام، شما را نگیرد. ارزش انسانی انسان به مقام نیست، به این نیست که من نخست وزیرم، من رئیس جمهورم، من رئیس مجلسم، من وکیل مجلسم؛ اینها ارزش نیست. ارزش انسان به این است که توجه بکند که چه باید در مقابل خدای تبارک و بندگان خدای تبارک و تعالی بکند، چه تکلیفی انسان دارد در مقابل خدا و در مقابل بندگان خدا که از خدا هستند؛ این ارزش است.
مادامی که شما این ارزش را حفظ بکنید، ارزش اسلامی و انسانی را حفظ کرده‌اید. و اگر از این، انحراف حاصل بشود، شما هر مقامی پیدا کنید؛ در علم بشوید بالاترین علما، در زهد هم هرچه می‌شوید، بشوید، اما ارزش را از دست داده باشید، شما نه پیش خدا دیگر ارزش دارید، نه پیش خلق خدا. باید فکر این معنا [را] بکنید که خدمت کنید به کشور، خدمت کنید به ملت که بعد از خود شما مثل مرحوم رجایی که مردم این‌طور برایش به سر و سینه می‌زنند، مردم شهادت فعلی و عملی بدهند بر اینکه شما خوبید تا خدای تبارک و تعالی در محضرش شما را قبول کند؛ این شهادت فعلی است بر اینکه این آدم مقبول است و خدای تبارک و تعالی همین‌طور قبول می‌کند و اگر گناهی هم داشته باشید، به همین می‌گذرد خدای‌ تبارک و تعالی.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱۶ - صفحه ۴۵۰
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار