Select Page

اوباما نماینده شایسته ای برای ملتش نیست

اوباما نماینده شایسته ای برای ملتش نیست
حقیقت این است که آقای اوباما، با این اقدام سخیف، نه ملت و رهبری سرافراز و سربلند کوبا، که ملت امریکا را تحقیر کرد و نشان داد نماینده‌ی شایسته‌ای برای مردم کشورش نیست.

مستبین/ در دوران ریاست‌جمهوری دکتر محمود احمدی‌نژاد، امپراتوری رسانه‌ای نظام سلطه و شبکه‌ی وسیع داخلی‌اش، می‌کوشید از کوچک‌ترین فرصت برای مخدوش‌کردن چهره‌ی مردمی و محبوب خادم ملت ایران استفاده کند.

علاوه بر دروغ‌پراکنی و اتهام‌زنی، یکی از شیوه‌های این شبکه رسانه‌ای برجسته‌نمایی و بزرگ‌نمایی برخی موارد سؤال‌برانگیز یا احیاناً انتقادبرانگیز، به‌ویژه در تعاملات بین‌المللی دکتر احمدی‌نژاد، و ایجاد موج تخریب و توهین بود. 

در این یادداشت کوتاه قصد ندارم با مرور تک‌تک هجمه‌ها علیه دکتر احمدی‌نژاد مصدع اوقات ارزشمند مخاطبان فرهیخته و آگاه «مستبین» شوم؛ فقط به‌اجمال اشاره می‌کنم که در آن مقطع رسانه‌های عدالت‌ستیز از هیچ فرصتی برای توهین و تخریب غفلت نمی‌کردند و اساساً شعار انتخاباتی «بازگرداندن اعتبار به گذرنامه ایرانی» از دل همین هجمه‌ها و موج‌های رسانه‌ای بیرون آمد. (بماند که مکر مکاران به خودشان بازگشت و روند تحولات در سیاست خارجی ایران طی سه سال اخیر چنان پیش رفت که بر هر ناظر صادق و منصفی، معلوم شد عزت گذرنامه ایرانی در گرو برخورد انقلابی و استوار مقامات جمهوری اسلامی ایران است نه ناشی از واکنش‌های منفعلانه و «ویلچریستی».)

اینک سفر تاریخی باراک اوباما به کوبا فرصتی برای رسانه‌های عدالت‌ستیز و وابسته به امپراتوری نظام سلطه فراهم آورده تا این سفر را مُهر پایان بر آرمان‌خواهی و انقلابیگری و استکبارستیزی در امریکای لاتین جلوه دهند و از هر روزنه‌ای برای القای برتری بی‌چون‌وچرای نظام سلطه استفاده کنند. (شرح این‌که چرا اتفاقاً این سفر نویدبخش آغاز عصر تازه‌ای از انقلابیگری در امریکای لاتین به‌شمار می‌آید، بماند برای یادداشتی که پس از پایان سفر اوباما منتشر خواهم کرد.)

تکثیر عکس ملاقات رؤسای جمهور کوبا و امریکا درحالی‌که اوباما در وضعیتی برخلاف عرف دیپلماتیک نشسته است، همراه با تیترها و شرح‌هایی که القاکننده‌ی این برتری است، اقدامی در همین راستا و هم‌سو با خواست و منافع نظام سلطه به‌شمار می‌آید.

در این‌که اقدام آقای اوباما — که متأسفانه رئیس‌جمهور کشورمان ایشان را فردی «مؤدب» می‌داند — برخلاف ادب و عرف دیپلماتیک و نشانه‌ی خوی استکباری ایشان است تردیدی نیست، اما باید تأسف خورد که برخی رسانه‌های انقلابی و عدالت‌خواه در ایران بعضاً با امپراتوری رسانه‌ای نظام سلطه هم‌سو و همصدا شده، تیترها و شرح‌هایی برای عکس مذکور انتخاب کرده‌اند که کاملاً منافع و مطامع مستکبران را تأمین می‌کند. 

انتشار این عکس در رسانه‌ی نوبنیان «مستبین» همراه با تعبیر «تحقیر رئیس‌جمهور کوبا» نه‌فقط با خط اصولی جمهوری اسلامی مبنی بر وحدت مستضعفین، که با حداقل اصول انصاف رسانه‌ای هم منافات دارد.

حقیقت این است که آقای اوباما، با این اقدام سخیف، نه ملت و رهبری سرافراز و سربلند کوبا، که ملت امریکا را تحقیر کرد و نشان داد نماینده‌ی شایسته‌ای برای مردم کشورش نیست. 

از سویی، ایشان با این اقدام، باعث شد بهترین فرصت برای نقد و ردّ نظر عده‌ای که وی را «مؤدب» می‌دانستند فراهم آید، که شوربختانه رسانه‌های انقلابی و عدالت‌خواهِ ما کمتر قدر این فرصت را دانستند.

اینجانب ضمن عرض تبریک حلول سال نو به مخاطبان و دست‌اندرکاران «مستبین»، برای این رسانه که مختصات خود را در دستگاه عدالت‌خواهی تعریف کرده است آرزوی توفیق روزافزون دارم و امیدوارم انتشار این یادداشت، گامی باشد برای همگرایی و هم‌سویی هرچه بیشتر نیروهای انقلابی در مواجهه با ریاکاری‌ها و دروغ‌پراکنی‌های امپراتوری رسانه‌ای نظام سلطه.

با احترام

علی ابوطالبی

مسئول کارزار همبستگی با کوبا در ایران

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
احدی تحت فرمان مقام یا مقاماتی نیست

مردم در سراسر کشور در انتخاب فرد مورد نظر خود آزادند؛ و احدی حق تحمیل خود یا کاندیداهای گروه یا گروهها را ندارد. هیچ مقامی و حزبی و گروهی و شخصی حق ندارد به دیگران که مخالف نظرشان هستند توهین کنند، یا خدای نخواسته افشاگری نمایند؛ گرچه همه حق تبلیغات صحیح برای خود یا کاندیداهای خود یا دیگران را دارند، و هیچ کس نمی‌تواند جلوگیری از این حق نماید. و البته لازم است تبلیغات موافق مقررات دولت باشد.
و احدی شرعاً نمی‌تواند به کسی کورکورانه و بدون تحقیق رأی بدهد. و اگر در صلاحیت شخص یا اشخاصی تمام افراد و گروهها نظر موافق داشتند ولی رأی دهنده تشخیصش بر خلاف همه آنها بود، تبعیت از آنها صحیح نیست، و نزد خداوند مسئولیت دارد. و اگر گروه یا اشخاص صلاحیت فرد یا افرادی را تشخیص دادند و از این تأیید برای رأی دهنده اطمینان حاصل شد، می‌تواند به آنها رأی دهد.
و بالجمله، حکومت حکومت اسلام و مردم است؛ و مجلس از مردم است، و رأی نیز از آن مردم است؛ و احدی تحت فرمان مقام یا مقاماتی نیست. لازم به تذکر است که اهالی محترم هر حوزه انتخابیه فرد یا افرادی را کاندیدا نموده، و برای آنان فعالیت صحیح قانونی و شرعی انتخاباتی نمایند. و برای هرچه بهتر و پرشورتر شدن انتخابات هیچ حوزه‌ای برای حوزه دیگر کاندیدا تعیین ننماید. و همچنین صلاحیت و عدم صلاحیت شخص و یا اشخاص کاندیدا را تأیید و تصدیق ننماید.

صحیفه امام - جلد 18 - صفحه 337
دیدگاه شما ؟
سرمقاله
آخرین اخبار