Select Page

اعتراف حسام الدین آشنا به اعمال فشار دولت بر نهادهای نظامی

اعتراف حسام الدین آشنا به اعمال فشار دولت بر نهادهای نظامی
مشاور فرهنگی حسن روحانی و یکی از چهره های امنیتی دولت یازدهم با انتشار مطلبی اعتراف کرد که نهادهای نظامی از علنی کردن آزمایش های موشکی و تسلیحاتی در دو سال دولت یازدهم منع شده بودند.

به گزارش مستبین، مشاور فرهنگی حسن روحانی و یکی از چهره های امنیتی دولت یازدهم با انتشار مطلبی اعتراف کرد که نهادهای نظامی از علنی کردن آزمایش های موشکی و تسلیحاتی در دو سال دولت یازدهم منع شده بودند.

 حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی حسن روحانی در گوگل پلاس خود نوشت:

سردار امیرعلی حاجی زاده در بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیما:  احساس من این است با توجه به اینکه رزمایش‌های ما در 2 سال اخیر رسانه‌ای نشده بود، شاید قدری آمریکایی‌ها را پر رو کرده است... ما در 10 سال گذشته هر سال رزمایش داشتیم، رسانه‌ای هم می‌کردیم و اتفاقی هم نمی‌افتاد، امسال که اواخر اسفندماه رزمایش موشکی داشتیم و بعد از گذشت 2 سال از رسانه‌ای نشدن رزمایش‌هایمان، آن را رسانه‌ای کردیم و 2 سال فاصله افتاد، شاید زیاده‌خواهی‌ها را در آمریکایی‌ها قدری رشد داد و اگر این اشتباه در کشور ما رخ نمی‌داد و رزمایش‌ها رسانه‌ای می‌شد، به نظر می‌رسد که این زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها مطرح نمی‌شد.

سه سوال:

1. آیا فرماندهان نظامی از مصاحبه های این چنینی منع نشده اند؟

2. آیا فرماندهان نظامی بر اساس احساسشان اقدام می کنند یا بر اساس فرامین صادر شده؟

3. آیا رسانه ای نشدن رزمایش های موشکی یک اشتباه بوده یا یک مصوبه ابلاغ شده؟

با توجه به نوشته آشنا به نظر می رسد دولت یازدهم جهت پیشبرد اهداف خود در مذاکرات هسته ای هیچ علاقه ای به رسانه ای شدن و قدرت نمایی موشکی ایران نداشته است. 

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
اسارت در هواهای پست نفسانی و حیوانی

اگر بخواهید بی‌خوف و هراس در مقابل باطل بایستید و از حق دفاع کنید و ابرقدرتان و سلاح های پیشرفته آنان و شیاطین و توطئه‌های آنان در روح شما اثر نگذارد و شما را از میدان به در نکند، خود را به ساده زیستن عادت دهید و از تعلق قلب به مال و منال و جاه و مقام بپرهیزید.
مردان بزرگ که خدمت های بزرگ برای ملت های خود کرده‌اند اکثر ساده زیست و بی‌علاقه به زخارف دنیا بوده‌اند.
آنها که اسیر هواهای پست نفسانی و حیوانی بوده و هستند برای حفظ یا رسیدن به آن تن به هر ذلت و خواری می‌دهند؛ و در مقابل زور و قدرت های شیطانی خاضع، و نسبت به توده‌های ضعیف ستمکار و زورگو هستند. ولی وارستگان به خلاف آنانند.
با زندگانی اشرافی و مصرفی نمی‌توان ارزش های انسانی – اسلامی را حفظ کرد. امروز هم قشر فعال در جبهه‌ها و پشت جبهه‌ها همان طبقات محروم ساده زیست هستند و در بین آنان از آن وابستگان و دلبستگان به علایق دنیا اثری نمی‌بینید.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱۸ - صفحه ۴۷۱
  1. سیدسعید ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت 20:27

    لبیک یا خامنه ای

دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار