Select Page

آیا رهبری سرباز ندارند؟

آیا رهبری سرباز ندارند؟
رهبر معظم انقلاب برای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تفاوت «موشک» و «گفتمان» را بیان می کنند؟ آیا رهبری به تنهایی باید همه مواضع اصولی نظام را اعلام و تبین و از آن دفاع کنند؟ پس خواصی که این سالها بر سر سفره نظام به مقام و منصبی رسیده اند چرا در حال حاضر سکوت اختیار کرده اند؟
مستبین/  سخنان رهبری معظم در نخستین روز عید نوروز و دیدار دو روز پیش ایشان با مداحین دو سوال را به ذهن می آورد که:

1- چرا رهبری گفتار لسانی خود را نسبت به کارگزارن و دستگاه های اجرایی نظام تغیر داده اند و به صورت صریح و در مجامع عمومی به بیان نقدهای خود می پردازند و حتی شعار سال را در انتقاد به رویکرد دستگاه اجرایی نظام و شعاری برخورد کردن این نهاد به موضوعات و قول های داده شده انتخاب می کنند و دولت را به عمل و اقدام لازم دعوت می کنند؟

در صورتی که مطالبات مردم از طرف خواص بیان نشود رهبری معظم انقلاب وارد «میدان» خواهند شد و ایشان طبق پارادایم «من دیپلمات نیستم، من انقلابی ام» به روشنگری خواهند پرداخت.

پاسخ: نکات بیان شده توسط ایشان می توانست به صورت جریانی اصلی حداقل برای نخستین بار توسط خواص جامعه از طبقه دانشگاهی بر کرسی تعلیم نشسته تا مراجع و علمای بر منبر نشسته و روزنامه ها و رسانه های فعال جناح های متفاوت بیان شود. این نشان دهنده آن است که در صورتی که مطالبات مردم از طرف خواص بیان نشود رهبری معظم وارد «میدان» خواهند شد و ایشان طبق پارادایم «من دیپلمات نیستم، من انقلابی ام» به روشنگری خواهند پرداخت.

رهبر معظم انقلاب برای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تفاوت «موشک» و «گفتمان» را بیان می کنند؟ آیا رهبری به تنهایی باید همه مواضع اصولی نظام را اعلام و تبین و از آن دفاع کنند؟ پس خواصی که این سالها بر سر سفره نظام به مقام و منصبی رسیده اند چرا در حال حاضر سکوت اختیار کرده اند؟

2- چرا در بازه زمانی کوتاه مدت و مکرارا در فرمایشات ایشان نکاتی پیرامون بدعهدی آمریکا پس از برجام و عمل نکردن آمریکا به قول هایش از جمله لغو تمامی تحریم های هسته ای، پولی و بانکی کشتیرانی و همچنین عمل نکردن مسئولین دستگاه اجرایی به فرامین اقتصاد مقاومتی می پردازند و از قوای اجرایی نظام این درخواست را دارند که به جای پرداختن به مسائل روزنامه ای به حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بپردازند و رهبر معظم انقلاب برای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تفاوت «موشک» و «گفتمان» را بیان می کنند؟ آیا رهبری به تنهایی باید همه مواضع اصولی نظام را اعلام و تبین کنند؟ پس خواصی که این سالها بر سر سفره نظام به مقام و منصبی رسیده اند چرا در حال حاضر سکوت اختیار کرده اند؟

پاسخ: باتوجه به سرگرمی مسئولین اجرایی و دولت تدبیر و امید به مباحث صرف بازی های سیاسی و عدم پاسخ گویی به مطالبات معیشتی ملت و همچنین ترس برخی نخبگان به علت فضای بسته دولت یازدهم که با برخورد امنیتی به تمامی انتقادات پاسخ می دهد و همچنین هشدارهای این چند وقت رهبری مبنی بر این که جوانان انقلابی را به افراط و تندروی محکوم نکنید و تغییر نکردن این فضا پس از فرمایش ایشان به نظر می رسد حال خود به میدان آمده اند و امیدی به نخبگان ندارند.

عجیب ترین موضوع آنجاست که برخی نخبگان و متفکران رسانه ای معتقد هستند که مصلحت نیست به سخنان دیگران که برخلاف خطوط قرمز مشخص و روشن نظام است پاسخی دهند و این در حالی است که در حال حاضر شخص رهبری وارد میدان شده اند و ایشان بهتر از هر کسی دیگری مصلحت اندیشی را می دانند. پس بهتر است آقایان خواص پندار سکوت خود را شکسته و همراه با امام خود باشند و نه سر بار ایشان و برای دفاع از انقلاب و نظام هزینه دهند.

 این روزها رهبری سرباز ندارند، سربازی که از هزینه کردن نهراسد و به روشنی اعلام موضع کند تا رهبری مجبور نباشد به جای خواص و نخبگان هزینه دهد.

کلام آخر: اگر چه حقیقتی تلخ است ولی این روزها رهبری سرباز ندارند، سربازی که از هزینه کردن نهراسد  و به روشنی اعلام موضع کند تا رهبری مجبور نباشد به جای خواص و نخبگان هزینه دهند.

سرباز نباید فرماندهی کند، سرباز باید آماده فدا کردن سر باشد و اگر چنین نباشد انقلاب سیلی خواهد خورد.این روزها در دوران حاکمیت تکنوکرات ها وجود نداشتن سربازان مطیع حس می شود.

فی امان الله

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
به داد اسلام برسید !

ای سران اسلام، به داد اسلام برسید[گریۀ حضار]. ای علمای نجف، به داد اسلام برسید[گریۀ حضار]. ای علمای قم، به داد اسلام برسید؛ رفت اسلام[گریۀ شدید حضار]. ای ملل اسلام، ای سران ملل اسلام، ای رؤسای جمهور ملل اسلامی، ای سلاطین ملل اسلامی، ای شاه ایران، به داد خودت برس. به داد همۀ ما برسید. ما زیر چکمۀ امریکا برویم، چون ملت ضعیفی هستیم؟! چون دلار نداریم؟! امریکا از انگلیس بدتر، انگلیس از امریکا بدتر، شوروی از هر دو بدتر. همه از هم بدتر؛ همه از هم پلیدتر. اما امروز سر و کار ما با این خبیثهاست! با امریکاست. رئیس جمهور امریکا بداند ـ بداند این معنا را ـ که منفورترین افراد دنیاست پیش ملت ما. امروز منفورترین افراد بشر است پیش ملت ما. یک همچو ظلمی به دولت اسلامی کرده است، امروز قرآن با او خصم است؛ ملت ایران با او خصم است. دولت امریکا بداند این مطلب را. ضایعش کردند در ایران؛ خراب کردند او را در ایران.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱ - صفحه ۴۲۰
دیدگاه شما ؟
سرمقاله
آخرین اخبار