Select Page

جوانفکر: احمدی‌نژاد فعلا برنامه‌ای برای کاندیداتوری ندارد

جوانفکر: احمدی‌نژاد فعلا برنامه‌ای برای کاندیداتوری ندارد
مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور سابق تاکید کرد که احمدی‌نژاد فعلا برنامه‌ای برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ندارد.

به گزارش مستبین، علی‌اکبر جوانفکر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) هم‌چنین تاکید کرد: «حضور در انتخابات» با «نامزدی در انتخابات» دو موضوع کاملا متفاوت هستند.

وی گفت: شتاب رسانه‌ها برای انتخاباتی کردن فضای کشور از 15 ماه قبل از برگزاری انتخابات به نفع کشور و مردم نیست.

متن پرسش و پاسخ ایسنا با جوانفکر به این شرح است:

به دنبال انتشار خبری با عنوان «احمدی نژاد: ان شاء الله ٩٦ همدیگر را خواهیم دید» آیا شما حضور آقای احمدی نژاد در انتخابات ٩٦ را تایید می کنید؟

- متاسفانه رسانه‌های ما به اهمیت و ضرورت امانتدار بودن و انتقال صحیح نظرات و دیدگاهها به افکار عمومی توجه نشان نمی‌دهند. خبرنگار سؤالی را می‌پرسد و پاسخی را دریافت می‌کند اما هنگام تنظیم مصاحبه، سؤال خود را تغییر می‌دهد و پاسخ دریافت شده را به نحوی منتشر می‌کند که خواست و مراد خبرنگار یا رسانه مربوطه را به مخاطب القاء نماید. این روش‌های مذموم و غیرحرفه‌ای، متاسفانه همچنان از سوی برخی رسانه‌ها بکار گرفته می‌شود. آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهور محترم سابق همیشه شفاف‌ترین ارتباط را با مردم داشته و دارند و اگر تصمیم بر نامزدی در انتخابات را داشته باشند به صورتی کاملا روشن و گویا با مردم در میان می‌گذارند. سوال شما به حضور دکتر احمدی‌نژاد در انتخابات مربوط می‌شود که پاسخ آن روشن است و ایشان در تمامی انتخابات‌ کشور حضور داشته و خواهند داشت اما اگر منظورتان نامزدی در انتخابات باشد که باید گفت ایشان فعلا هیچ برنامه ای برای این منظور ندارند.

اساسا می توان از چنین صحبتی که البته از طرف آقای احمدی نژاد گفته نشد ( با توجه به حضور بنده در آن جمع )، برداشت انتخاباتی کرد؟

- بله می‌توان برداشت انتخاباتی کرد اما «حضور در انتخابات» با «نامزدی در انتخابات» دو موضوع کاملا متفاوت هستند.

به طور کلی آیا آقای احمدی‌نژاد برنامه‌ای برای حضور در انتخابات سال ٩٦ دارند؟

- شتاب رسانه‌ها برای انتخاباتی کردن فضای کشور از 15 ماه قبل از برگزاری انتخابات به نفع کشور و مردم نیست. رسانه‌های ارتباط جمعی باید پی‌جوی مطالبات واقعی مردم یعنی خارج شدن نظام اجرایی کشور از انفعال و وادادگی محض و ورود به صحنه کار و تلاش برای ایجاد رونق اقتصادی در کشور و همچنین اعاده حیثیت و عزت مخدوش شده ملت ایران باشند.

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
در طول تاریخ، چنین فرصتی برای هیچ کشوری پیدا نشده است

امروز مسئولیت روحانیت و کسانی که در این لباس مقدس هستند، مسئولیتی‌ است که در طول تاریخ بر عهده روحانیت نبوده است. در طول تاریخ از صدر اسلام تاکنون جمعیت های روحانیت اینطور حجتی که بر آنها امروز تمام است، حجت بر آنها تمام نبوده است. در طول تاریخ یک همچو فرصتی برای هیچ کشوری پیدا نشده است؛ و اسلام به دست شما سپرده شده است و از شما می‌خواهند حفظش را، به دست این ملت سپرده شده است و از این ملت می‌خواهند حفظش را. شما در ارشادات، در توجه نداشتن به زرق و برق دنیا مهم توجه قلبی است. داشتن مال، داشتن خانه، داشتن چیز، اینش مهم نیست. مهم این است که قلب انسان را، قلب انسان را اینها تسخیر کنند. اینکه مال اندوزی و ثروت اندوزی مذموم است برای این است که این مال اندوزی و ثروت اندوزی و امثال اینها و زرق و برق دنیا دل انسان را می‌کشاند به طرف غیرخدا و از آن ضیافتهای خدا محروم می‌کند. بخواهید دعوت خدا را به ضیافت اجابت کنید و وارد بشوید در ضیافة الله بدون اینکه قلبهای خودتان را از این دنیا منسلخ کنید امکان ندارد. اولیای خدا آن چیزی که پیششان مهم بود تهذیب نفس بود و دل کندن از غیرخدا و توجه به خدا.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱۷ - صفحات ۴۸۹ تا ۴۹۹
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار