Select Page

سوئیفت، ساده یا پیچیده؟

سوئیفت، ساده یا پیچیده؟
نمایش بازدید از اتاق سوییفت بانک مرکزی نشان می دهد که سوییفت وصل نشده است! زیرا اگر این ابزار بتواند کار کند، هزاران تاجر و فعال اقتصادی به طور روزمره از آن استفاده می کنند و نیازی به اینگونه نمایشها نیست.

مستبین/ عطا بهرامی: بازدید خبرنگاران از اتاق سوییفت بانک مرکزی را می توان دو گونه تفسیر کرد.

نخست؛

سوییفت وصل شده است و بانک مرکزی با این اقدام شفاف ساز به همه انتقادهای منتقدان سخت گیر پاسخ مستند داد.

دوم؛

نمایش بازدید از اتاق سوییفت بانک مرکزی نشان می دهد که سوییفت وصل نشده است! زیرا اگر این ابزار بتواند کار کند، هزاران تاجر و فعال اقتصادی به طور روزمره از آن استفاده می کنند و نیازی به اینگونه نمایشها نیست. همچنانکه کسی نمی تواند ادعا کند عابربانکهای بانکهای داخلی کار نمی کنند، چون ابطال آن با یک مراجعه ساده و دریافت یا انتقال پول امکانپذیر است، در صورتی که سوئیفت فعال باشد قابل انکار نیست و طبیعتا نیازی هم به نمایش بازدید از بانک مرکزی وجود ندارد.

صاحب این قلم پیشنهاد می کند که به جای بازدید خبرنگاران از ارسال پیام از ایران و معلوم نشدن آمدن پاسخ یا نه، 500 تاجر با هویت مشخص تشریف ببرند در همان اتاق مذکور و انتقاد پول را از صفر تا صد انجام دهند؛ خبرنگاران هم به عنوان شاهد حضور داشته باشند، نتیجه هم به اطلاع مردم برسد. 

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
مقابله با دسیسه های مزدوران رژیم شاه

... ما افتخار می‌کنیم که مانند سیدالشهداء روز عاشورا کشته شویم، و بچه‌های ما را اسیر کنند و اموالمان را غارت نمایند. در عوض اسم ما تا ابد باقی خواهد ماند. اولاً، کار اینها با یزید هیچ فرقی نمی‌کند؛ ثانیاً، اگر بخواهند چنین عملی را انجام دهند و بخواهند دستجات ما را بکوبند و مردم را به قتل برسانند، ما نیز از هم اکنون مانند حسین اعلام می‌کنیم که: هر که با ماست به طرف ما بیاید و هرکس که با ما نیست به سمت لشکر یزید برود. یکی از کسانی که بایستی در راه حضرت سیدالشهداء آغشته به خون خود شود، خمینی است.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱ - صفحات ۲۴۰ تا ۲۴۱
دیدگاه شما ؟
سرمقاله
آخرین اخبار