Select Page

وقتی که منتقد دیروز احمدی نژاد؛ حامی امروز او می شود

وقتی که منتقد دیروز احمدی نژاد؛ حامی امروز او می شود
آقای روحانی اگر می خواهید احمدی نژاد دیگری تکرار نشود، پارادایم فکری خود را عوض کنید، با این نحوه اداره کشور حتما با «نه» محکم مردم روبه رو خواهید شد.

مستبین/ زمانی که دکتر حشمت فلاحت پیشه « نماینده اسبق مجلس در دوره هشتم و نهم و نماینده منتخب مجلس در 7 اسفند» اتمام کلاس درس اندیشه غرب دانشگاه را اعلام کرد خدمتشان رسیدم. سر صحبت خود را از عملکرد جناب روحانی آغاز کردم. دل دکتر بشدت پٌر بود. دکتر از حامیان فراکسیون جناب لاریجانی هستند و از اصولگرایان حامی دولت روحانی و از منتقدین سرسخت محمود احمدی نژاد که هفته ای نمی شود که مصاحبه ای و یا یاداشتی انتقادی به عملکرد دولت نهم و دهم نداشته باشند.
ایشان به بنده اجازه نداند که باقی صحبت را بیان کنم و گفتند« این دولت بشدت ضعیف کار کرده است. در حوزه اقتصادی هیچ پیشرفتی نداشته ایم. آقایان شکم سیر این دولت در نهاد ریاست جمهوری نشسته اند و به هیچ کجا سفر نمی کنند و فقط به سفرهای اروپایی می روند، چه زمانی دولت قبلی این برخورد ها را می کرد. اینها مردم داخل را فراموش کرده اند.»
از دکتر نظرشان را در باره  احتمال یک دوره ای بودن دولت روحانی پرسیدم و حرف حدیث های ایجاد شده پیرامون حضور دوباره محمود احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری سال بعد که ایشان پاسخ دادند: « اگر اوضاع به همین روال ادامه داشته باشد حتما فضا برای ورود احمدی نژاد آماده خواهد شد. من به شدت به برنامه بودجه این دولت انتقاد دارم. به چه حقی در زمانی که در هر خانواده ای چند بیکار وجود دارد اجازه ورود چند برابری کالاهای لوکس را می دهند. من نحوه مدیریت احمدی نژاد و نحوه برخوردش با مسائل کشور را به هیچ وجه نمی پسندم و او را پوپولیسم زاده می دانم و تفکر وی را برای اداره کشور خطرناک و مضر ولی حقا وضع دولت او خیلی بهتر از اینها بود. او سه دفعه به حوزه انتخابیه من آمد (اسلام آباد غرب-کرمانشاه) حققتا می توانم بگویم رای آوری من به خاطر صدقه سری  احمدی نژاد بوده است و مردم به این دلیل که برای آنها کار انجام شد و من هم آن زمان نماینده آنها در مجلس بودم به من رای دادند و آن خدمات را به چشم من نیز دیدند.» 
از ایشان پرسیدم که اگر خرداد 96 باشد و دوقطبی روحانی-احمدی نژاد شما چه کار خواهید کرد؟ که پاسخ دادند: فعلا برو سرکارت ...بعدا حرف می زنیم...اوضاع اداره کشور به همین روش بماند همه چیز تغییر خواهد کرد!!

#سلمنا

آقای روحانی اگر می خواهید احمدی نژاد دیگری تکرار نشود، پارادایم فکری خود را عوض کنید، با این نحوه اداره کشور حتما با «نه» محکم مردم روبه رو خواهید شد.. می دانم که برایتان سخت است به سفرهای داخل کشور بروید.. اخر به آب و هوای ممالک غربی عادت کرده اید.. دست خودتان نیست اشرافیت است دیگر.. فقط اگر نتیجه دوسال دیگر آنچه نبود که مورد خوشایندتان باشد نگوید که چه شد؟ شما مردم را فراموش کرده اید و مردم هم شما را .. در صورتی که به همین نحوه ادامه دهید..

نکته: دکترفلاحت پیشه از نمایندگان حامی دولت هستند و در طیف علی لاریجانی در تعریف جناح بندی های کشور جزء اصولگرایان اعتدالی به حساب می آیند.ایشان  بشدت خوش برخورد هستند.. امیدوارم دفعه بعد که خدمتشان می رسم پاسخ سوال آخرم را به شفافی هرچه تمام دریافت کنم.

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
در طول تاریخ، چنین فرصتی برای هیچ کشوری پیدا نشده است

امروز مسئولیت روحانیت و کسانی که در این لباس مقدس هستند، مسئولیتی‌ است که در طول تاریخ بر عهده روحانیت نبوده است. در طول تاریخ از صدر اسلام تاکنون جمعیت های روحانیت اینطور حجتی که بر آنها امروز تمام است، حجت بر آنها تمام نبوده است. در طول تاریخ یک همچو فرصتی برای هیچ کشوری پیدا نشده است؛ و اسلام به دست شما سپرده شده است و از شما می‌خواهند حفظش را، به دست این ملت سپرده شده است و از این ملت می‌خواهند حفظش را. شما در ارشادات، در توجه نداشتن به زرق و برق دنیا مهم توجه قلبی است. داشتن مال، داشتن خانه، داشتن چیز، اینش مهم نیست. مهم این است که قلب انسان را، قلب انسان را اینها تسخیر کنند. اینکه مال اندوزی و ثروت اندوزی مذموم است برای این است که این مال اندوزی و ثروت اندوزی و امثال اینها و زرق و برق دنیا دل انسان را می‌کشاند به طرف غیرخدا و از آن ضیافتهای خدا محروم می‌کند. بخواهید دعوت خدا را به ضیافت اجابت کنید و وارد بشوید در ضیافة الله بدون اینکه قلبهای خودتان را از این دنیا منسلخ کنید امکان ندارد. اولیای خدا آن چیزی که پیششان مهم بود تهذیب نفس بود و دل کندن از غیرخدا و توجه به خدا.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱۷ - صفحات ۴۸۹ تا ۴۹۹
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار