Select Page

استاندار سابق تهران:

پشت پرده آخوندی چیست که همه اعضای کابینه بسیج شده‌اند استیضاح نشود؟

پشت پرده آخوندی چیست که همه اعضای کابینه بسیج شده‌اند استیضاح نشود؟
استاندار سابق تهران گفت: برای ما جای سوال دارد که چرا همه اعضای کابینه دولت به کمک آقای آخوندی آمده‌اند تا وی استیضاح نشود و وزیر راه بماند؟ دلیل این همه وقت‌گذاشتن چیست؟

به گزارش مستبین، مرتضی تمدن استاندار سابق تهران در رابطه با عملکرد آخوندی وزیر راه و شهر سازی و سیاسی‌کاری‌های وی به جای رسیدگی به اوضاع راه و مسکن،گفت: اولین موضوعی که  در این رابطه مطرح است برخورد دولتمردان و آخوندی با حادثه تأسف‌بار قطار مشهد ـ تهران است، زیرا سخنگوی دولت هم در سخنان خود گفته بود که برخورد دو قطار آن‌قدر موضوع بزرگی نیست که به خاطر آن وزیر استیضاح شود.

تمدن تصریح کرد: این سوال به وجود می‌آید که یک وزیر به چه قیمت حاضر است در سمت خود بماند و برای ما جای سوال دارد که چرا تمام اعضای کابینه دولت به کمک آقای آخوندی آمده‌اند تا وی استیضاح نشود و به عنوان وزیر راه باقی بماند. دلیل این همه وقت گذاشتن چیست؟ یا موضوعی در مورد شخص آخوندی نهفته است یا اینکه در مورد کار وی موضوعی نهفته است که همه به دنبال حفظ او هستند.  

استاندار سابق تهران در رابطه با استیضاح آخوندی گفت: مجلس باید هوشمندانه با این موضوع برخورد کند و سرگرم رایزنی‌ها و لابی‌گری‌ها نشود، زیرا راحت گذشتن از این موضوع معامله کردن با خون مردم است.

وی در ادامه اظهار داشت: بعد از حادثه برخورد قطار تهران ـ مشهد شخص وزیر باید استعفا می‌داد قبل از اینکه بخواهند استیضاحش کنند، اما بعد از این حادثه در این مدت مشاهده می‌شود که دولتمردان مانند نوبخت به شهرهای مختلف سفر می‌کنند و قول ساختن راه‌آهن را می‌دهند و همچنین مسئولان شرکت‌های هواپیمایی همه در طی این یک ماه بعد از اتفاق افتادن این حادثه فعال شدند، این یعنی اینکه در برخورد با مردم صداقت وجود ندارد و نباید در مقابل مردم این‌گونه رفتار غیرصادقانه داشته باشند.

تمدن در رابطه با عملکرد وزارت راه و ترابری در طول عمر دولت یازدهم، اظهار داشت: ما در دولت روحانی بدترین شرایط در بازار مسکن و راه شهرسازی را شاهد بودیم و این دولت بدترین کارنامه عملکرد در حوزه وزارت راه را نسبت به تمام دولت‌های گذشته داشته است زیرا اکثر پروژه‌های در زمینه راه یا متوقف شده یا با قطره‌چکان به آنها بودجه می‌دهند.

استاندار سابق تهران در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مجلس در مقابل این موضوع هوشمندانه و عادلانه برخورد کند و دولت هم فردی مناسب را معرفی کند که وضعیت فعلی را حفظ کند زیرا ما انتظار معجزه از دولت را نداریم.

 

 

منبع: فارس

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
مقابله با دسیسه های مزدوران رژیم شاه

... ما افتخار می‌کنیم که مانند سیدالشهداء روز عاشورا کشته شویم، و بچه‌های ما را اسیر کنند و اموالمان را غارت نمایند. در عوض اسم ما تا ابد باقی خواهد ماند. اولاً، کار اینها با یزید هیچ فرقی نمی‌کند؛ ثانیاً، اگر بخواهند چنین عملی را انجام دهند و بخواهند دستجات ما را بکوبند و مردم را به قتل برسانند، ما نیز از هم اکنون مانند حسین اعلام می‌کنیم که: هر که با ماست به طرف ما بیاید و هرکس که با ما نیست به سمت لشکر یزید برود. یکی از کسانی که بایستی در راه حضرت سیدالشهداء آغشته به خون خود شود، خمینی است.

صحیفه امام خمینی - جلد ۱ - صفحات ۲۴۰ تا ۲۴۱
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار