Select Page

چرا خط قرمز غرب تعداد سانتریفیوژهاست نه « پیشران هسته ای » ؟!

چرا خط قرمز غرب تعداد سانتریفیوژهاست نه « پیشران هسته ای » ؟!


 #ایران #هسته‌ای ؛ قدرتمند و حتّی فائق بر خشکسالی ! 
 به گزارش العالم، جان کربی تأکید کرده است که دستور حسن روحانی، برای طراحی و ساخت پیشران هسته‌ای به منظور حمل و نقل دریایی، نقض برجام نیست./
 و از طرفی کارشناسان فن این نامه ها را « سنگ بزرگی دانسته اند که علامت نزدن است ! » :
صدای آمریکا/ طارق رئوف، مدیر برنامه خلع سلاح در سوئد: ایران توانایی ساخت پیشران هسته ای را ندارد. فقط ۵ قدرت هسته ای دنیا به این تکنولوژی دست پیدا کرده اند. برزیل ۲۰سال است که تلاش می کند به پیشران هسته ای دست یابد اما موفق نشده است ./
 ولی اینکه دیده شد در حین مذاکرات برجام و قبل از آن در مذاکراتی که جناب ولایتی در مناظرات انتخاباتی سال ۹۲ از توافقش با سارکوزی برای تقلیل تعداد سانتریفیوژها به ۵ تا ۶ هزار عدد گفت و همان توافق مشاور عالی امور خارجه رهبری در مفاد برجام الزامی شد ، گویای حساسیت غربی ها بر روی تعداد سانتریفیوژهایی است که توان هسته ای شدن ما را به فعلیّت می رساند ، چراکه در برنامه ای که تو گویی با کودتایی خاموش به کنار زده شد قرار بود کشور طبق آن دارای نیروگاه های بومی متعددی شود . ولی با این تعداد سانتریفیوژِ پسابرجام که عمدتاً نقش نمایشگاه پیدا کرده عملاً ایران از گردونه ی کشورهای هسته ای خارج و به عصر حجر بازگشت .
پس وقتی توان اصلی که خط قرمز دشمنان می باشد از بین رفت ، چنین دستوراتی تداعی کننده ی ضرب المثل «توی ده راهش نمی دادند ٬سراغ خانه کدخدا را می گرفت!» است !
⁉️ آخر چگونه دولتی که صنایع کشتی سازی کشورش را که با تجربه و هزینه ای زیاد به دست آمده را نادیده می گیرد و آنرا به شرکت های کره ای واگذار می کند و حتّی اداره ی بنادر کشور را به کشور گرسنه ای مانند هند می دهد و بسیاری از پروژه های تحقیقاتی مثل پرتاب ماهواره را معطّل گذاشته ، مدعی است که در اسرع وقت به دنبال ساخت پیشران های هسته ای است ؟!  اگر هم این بر فرض محقق شود آیا با آن می توان تولید انرژی کرد و وابستگی کشور به مصرف و صادرات سوخت های فسیلی را متوقف کرد ؟!
 متأسفانه هنوز درست تبیین نشده ؛ که چرا خط قرمز غرب مستکبر فردو و نظنز و آب سنگین اراک است و  هر نمایشی را خارج از تحریم های برجامی هسته ای جدّی نمی گیرند ؟
 با این شرح می توان به اصل ماجرا رسید : 
 حدود ۱۵سال پیش یعنی هنگامی که در ناشی گری دولت مدعی اصلاحات پرونده ی هسته ای ما جدّی به جریان افتاد ، در خبرها آمد که دو کشور بزرگ صادر کننده فولاد در آن زمان یعنی « ژاپن و کانادا » در گزارشی محرمانه به سازمان تجارت جهانی با در نظر گرفتن منابع عظیم سنگ آهن و ذغال سنگ ایران و قرار گرفتن آن در منطقه ی پرمصرف ، هشدار دادند که اگر ایران به « برق ارزان هسته ای » دست پیدا کند در بازار رقابت فولاد ، این کشورها را از دور خارج خواهد کرد ! 

و دقیقاً همان زمان سمج تر از کشورهای موسوم به ۵+۱ بیش فعّالی ژاپن و کانادا در آژانس بین المللی انرژی هسته ای و شورای امنیّت برای توقف ایران را به نظاره نشستیم ، که سنگ اندازی امروز « آمانو » رئیس ژاپنی آژانس هسته ای بیشتر قابل درک است .
 و  همین نگرانی البته در سطحی بالاتر و گسترده تر را آمریکا و انگلیس و دولت های صهیونیستی و حتّی روسیه و چین دارند که به خوبی می دانند که اگر ایرانِ پر قابلیّت از انرژی سرشار هسته ای برخوردار شود هم با گسترش شبکه ی برقی هسته ای در داخل از مصرف سوخت های فسیلی و تبعات زیست محیطی و جبران ناپذیر آن خلاص می شود و هم در عرصه ی تجارت جهانی می تواند به جای ارزان فروشی و خام فروشی منابع فسیلی و معادن به آنان خود با فرآوری ارزان قیمت و حتّی با فروش برق بازارهای جهانی را تسخیر کند ، پس بی جهت نیست که این کشورها  ۸ سال بی نظیر پیشرفت هسته ای در تاریخ ایران که در دولت قبل محقق شد را کابوسی وحشتناک می دانند !
 آنچه که حتّی در ایالات آمریکا تجربه شده ، استفاده از انرژی هسته ای برای شیرین سازی آب اقیانوس هاست که با انتقال این آب سرشار هزاران هکتار از کویرهای کشور قابل کشت می شد و از این جهت نیز ثروتی بی کران در انتظار کشور گرفتار خشکسالی ما بود .
 و با انرژی هسته ای دیگر اهرم فشار نفت از گرده ی ملّت مظلوم ما برداشته می شد و این ابتدای شکوفایی مکتب انقلابی ایران بود که ایران مرفه هسته ای با در دست داشتن نبض اقتصاد و انرژی منطقه و ابتکار عمل ، قدرتی بی نظیر می شد که دیگر مصیبتی مانند برجام بر  سرش نمی آمد !
 پس خط نفاق و نفوذ با تمام قوا از همه جناح ها برای تعطیلی هسته ای در پس فریب نامه ای با نام « برجام » بزرگترین خیانت به ایران را کرد که با افسانه بافی ها نمی توان این ننگ را پاک کرد و عقب راندن کشوری که دو قدم تا جایگاه واقعی اش مانده بود هیچگاه بخشودنی نیست.

بازخوانی خط امام خمینی (ره)
مسئله، مسئله یک حکومت نیست

حفظ اسلام از حفظ احکام اسلام بالاتر است؛ اساس اسلام اول است، دنبال او اساس احکام اسلام است. و بر همه ما، بر همه شما به مقداری که قدرت داشته باشیم، به مقداری که توانایی داشته باشیم واجب است که جدیت کنیم در اینکه این دفاع مقدس را ما به‌طور شایسته عمل بکنیم. شما در جبهه‌ها هیچ نگذارید آرامش پیدا کند دشمن، اگر بگذارید آرامش پیدا کند می‌رود و تجهیز زیادتر می‌کند و شمارا به زحمت می‌اندازد. باید نگذارید که او یک شب از اضطراب بیرون بیاید، الآن در اضطراب هستند، نگذارید که آنها از اضطراب بیرون بیایند. و ثانیاً، همه ملت ایران باید در این امر شرکت داشته باشند. مسئله، مسئله یک حکومت نیست، مسئله، مسئله یک جنبه نیست، مسئله، مسئله اسلام است. مسئله اسلام؛ یعنی، بر زن و مرد این کشور واجب است که دفاع کنند، هرکس به اندازه‌ای که تواند باید دفاع بکند و این دفاع را باید تعقیب بکنیم تا ان شاء الله، به پیروزیهایی که خدای تبارک و تعالی می‌خواهد، برسیم.

صحیفه امام خمینی - جلد ۲۰ - صفحات ۷۶ تا ۸۱
دیدگاه شما ؟
آخرین اخبار